19. 01. 2013

burningNight; Second Look, 15. února 2013

Second Look znamená změnu vnímání, prohlédnutí, novou vizi..

Konec světa se nakonec nekonal, ale ve spojení s následnými svátky přiměl mnoho z nás k zamyšlení. Nevíme, k jakým závěrům jste došli vy, ale my jsme přemýšleli o tom, co je v životě důležité, na co se soustředit a kam bychom se měli dál ubírat. Uvědomili jsme si, že nejdůležitější jsou blízcí lidé kolem nás a místo pro život, které sdílíme. Vzpomněli jsme si při tom i na filozofii burningBEATS bourat pomyslné hranice a svádět dohromady lidi z rozdílných komunit.

První díl burningNight představil v české premiéře Zeppyho Zepa z Polska, kterého doprovodili burning rezidenti z Prahy. Večírek to byl velkolepý, ale tentokrát jsme se při volbě DJů porozhlédli přímo kolem sebe, takže na druhém dílu zahrají bez výjimky DJs z Brna. Úplně typičtí Brňáci však nejsou.

„bohémská house party s půlnoční performancí“

Médium bohémské house party je naštěstí dostatečně široké a unese hudbu různých stylů. Proto jsme vybrali DJe, kteří hrají každý něco trochu jiného a každý z nich má ve městě své publikum. V Brně se ale všichni známe, takže nebude nouze o překvapivá setkání, až se sejdeme v jednom klubu. A o tom burningNight přece je!

Party rozjede DJ Hrozen a.k.a. Emilio z taneční crew High Edition, iniciátor a jeden z hlavních tvůrců show Project S.O.U.L, která v listopadu dvakrát v jeden den vyprodala divadlo Na Orlí a předvedla 9 street dance crew s mezinárodní účastí. Hrozen hraje pestré sety, především funky a jazzy house a na tanec je prostě profi odborník.

Headliner bude Řek AnGeLo P, kterého do Brna zavála krize před necelým rokem. Upozornil nás na něj kamarád, ale ještě než jsme naplánovali akci, prosadil se na Vyhlídce a stihl si získat řadu fanoušků. Až si  podmaní i Vás svým libově namíchaným deep housem, řeknete si, že je ta krize nakonec k něčemu i dobrá.

Závěrečný set bude patřit AntAttack!, což není nikdo jiný než Robin a Paul - známá dvojka v Brně uvízlých Britů. Jestli se stále nechytáte, vzpomeňte si na legendární trojici The Greatest Hits Collective. Robin a Paul jsou aktuálně to, co z G.H.C. zbylo a AntAttack! je jejich nový projekt. Nikdo pořádně neví, co od nich čekat, ale všichni se na ně po dlouhé době těší.

Co nesmí chybět? Půlnoční performance! Jaká bude, neprozradíme, jen napovíme, že inspirativní.

plakát